Lyžiarske stredisko vo Valčianskej doline

snowland

... otvorilo prvú sezónu v roku 2001. Leží na úpätí Lúčanskej časti pohoria Malá Fatra. Z obce Valča je vzdialené 2,5 km a z Martina 14 km. Upravované a technickým snehom zasnežované lyžiarske svahy sú položené v nadmorskej výške 510 až 630 m. Ich dĺžka je 1700 m a obťažnosť od ťažkých cez turistické a mierne. Zjazdovky obsahujú tri lyžiarske vleky s celkovou kapacitou 2500 osôb za hodinu. Lyžiarske zjazdovky sú umelo osvetlené, čo poskytuje možnosť večerného lyžovania. Priaznivo položený svah vytvára dobré podmienky na lyžovanie od decembra až do marca. K dispozícii je veľkokapacitná reštaurácia, bufet, SKI-servis, SKI-požičovňa a úschovňa, predajňa športových potrieb, ako aj dostatok parkovacích miest. Na svoje si prídu aj priaznivci bežeckého lyžovania pri vhodných snehových podmienkach na kilometroch bežeckých trás v okolí lyžiarskeho areálu. Pre viac informácií kliknite sem.

 

Lyžiarske stredisko v Jasenskej doline

jassenska

Stredisko sa nachádza v dolnej časti Jasenskej doliny (2,5 km od obce Belá - Dulice). Je dobre prístupné asfaltovou cestou z obce Belá - Dulice, ktorá je celoročne udržiavaná. V bezprostrednej blízkosti vlekov je veľkokapacitné parkovisko pre osobné autá a autobusy. Severné svahy na KAŠOVEJ sú upravované, vhodné pre menej náročných i pokročilejších lyžiarov. Veľkou prednosťou strediska je, že má vybudovaný zasnežovací systém. V stredisku sú rôzne typy lyžiarskych vlekov (3 vleky do 200 m, 3 vleky nad 200 m). Prepravná kapacita sa sprevádzkovaním lanovky v r. 1998 zvýšila na 5000 os./hod. Má dĺžku 647 m pri prevýšení 140 m, prepravná doba je 5,4 min.
Celý lyžiarsky areál je osvetlený. Denne (okrem nedele) je v stredisku večerné lyžovanie v čase od 16.30 do 20.00 hod. Denná prevádzka strediska je od 9.00 hod do 16.00 hod. V Jasenskej doline sú výborné podmienky i pre bežecké lyžovanie a horskú turistiku. Upravované sú 3 bežecké trate v dĺžke celkom 7 km, značené trate majú dĺžku 3 km. Východiskom je stredisko KAŠOVÁ. Lyžiarska sezóna trvá podľa klimatických podmienok od 15.12. do 31.3. Oficiálna stránka stediska.

 

Martinské hole

martinky

Lyžiarske stredisko Martinské hole sa nachádza v Malej Fatre, priamo nad mestom Martin. Je známe výbornými lyžiarskymi traťami, nádhernou prírodou a výhľadom na všetky slovenské horstvá a na Martin.
Lyžiari tu nájdu upravené trate rôznych obťažností a prírodný sneh po celú zimu. Stredisko poskytuje aj veľa možností na turistiku a bežecké lyžovanie. Najvyššie položené lyžiarske stredisko Turca (1 150 - 1 456 m n m).
Mapu strediska a podrobnejšie informácie nájdete tu.

 

Lyžiarske stredisko Krahule

skikrahule main02

Lyžiarske stredisko Krahule leží v geografickom strede Európy, v rovnomennej obci, v nadmorskej výške 930 – 1060 m. K dispozícii sú 4 vleky, 900 m zjazdoviek, ktoré sú osvetlené a pravidelne umelo zasnežované. Stránky strediska nájdete tu.

 

 

Lyžiarske stredisko Skalka pri Kremnici

 

Kubik3 1024x682

Lyžiarske stredisko Skalka pri Kremnici disponuje 13 zjazdovkami a 5 vlekmi. Atraktívnou oblasťou strediska je Groschova lúka, vhodná pre rodiny s deťmi, lyžiarske kurzy ako aj pre začiatočníkov. Na svoje si tu prídu aj snowboardisti, ktorí tu majú k dispozícii samostatnú zjazdovku s veľkým skokanským mostíkom. Viac o stredisku.